1. Kolo lige ZODUS 2023/24

Naši člani in članice so v soboto, 10.9.2023, že otvorili novo sezono v dviganju uteži. Prva na sporedu je bila liga zveze olimpijskega dviganja uteži (ZODUS), kjer se je ekipa KDU Olimpije na domačih tleh pomerila s kluboma Crossfit Ljubljana in Level Up.


Ekipno prvenstvo Slovenije (liga) je sestavljeno iz 4 rednih kol, kjer iz posameznega kluba tekmuje 6 članov in 3 članice.
Za rezultat se upošteva skupni sinclair moške in ženske ekipe.

REZULTATI

V moški konkurenci so naš klub zastopali Glen Sovre, Klemen Jeršin, Matic Debeljak, Jure Škedelj, Nace Pleško in Jurij Nabergoj. Najboljših 5 rezultatov jim je prineslo končnih 1441 sinclair točk. V ženski konkurenci sta nastopili Bianca Schoffeger in Nastja Colarič, skupaj pa sta osvojili 321 sinclair točk.

Glede na to, da je bilo to prvo tekmovanje po poletnem premoru, so to izjemni dosežki!

Naslednja tekma za dvigalce uteži bo že državno prvenstvo, ki se bo odvijalo 15.10.2023 v Ljubljani na Fakulteti za šport. Vabljeni k ogledu!